środa, 24 kwietnia, 2024
No menu items!

Atrakcje Krakowa – co zwiedzić będąc w tym wspaniałym mieście

Musisz przeczytać

Kraków – jedno z największych i najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Ta była stolica Polski zachęca turystów nie tylko bogatą bazą noclegową, szeroką ofertą kulturalną, ale też mnóstwem ciekawych atrakcji. Atrakcji, z których wiele z nich jest znanych na całym świecie, które zachęcają do przyjazdu osoby z całej Europy, Ameryki czy nawet dalekiej Azji. Żeby dokładnie poznać wszystkie zakątki tego miasta, to trzeba by poświęcić na to miesiąc albo dłużej. Ale są atrakcje, które należy zobaczyć nawet jeśli się jest w Krakowie na kilka godzin.

Kraków – co oferuje dla turystów

Pod względem turystycznym Kraków ma bardzo bogatą ofertę. Która dodatkowo cały czas się poszerza, bowiem powstają coraz to nowe inicjatywy mające jeszcze lepiej wypromować to miasto na całym świecie. Niewątpliwie przyczynia się do tego bogata historia, sięgająca wielu wieków do tyłu, i liczne zabytki, które z tą historią są związane. Oczywiście dla odwiedzających to miasto została przygotowana szeroka oferta noclegowa. Zaczynają od luksusowych pięciogwiazdkowych hoteli, poprzez liczne niskobudżetowe hostele aż po apartamenty na wynajem – w zasadzie każdy znajdzie miejsce, które mu będzie pasować pod względem komfortu i finansów.

Największe atrakcje Krakowa

Aby dokładnie poznać wszystkie najciekawsze zakątki Krakowa, to trzeba przeznaczyć na to co najmniej kilka dni. Niemniej nawet przyjeżdżając tu na krócej i tak sporo uda się zwiedzić. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych krakowskich atrakcji, w których koniecznie trzeba być w czasie wizyty w tym mieście.

  1. Stare Miasto

Wpisane w 1978 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest miejscem, które wiecznie żyje. To właśnie na Starym Mieście znajduje się duża część krakowskich atrakcji. Latem żyjące gwarem kawiarnianych ogródków, w chłodniejsze dni przenoszące się do klimatycznych, wiekowych piwnic. Gdzie można się napić dobrego alkoholu, posłuchać muzyki czy poobcować z kulturą.

  1. Rynek

Centralnym miejscem Starego Miasta jest rynek, a ten Kraków ma jeden z najpiękniejszych. Wypełniony turystami, dorożkami i ulicznymi artystami z jednej strony, a z drugiej wspaniałymi zabytkami. Na środku rynku stoją słynne Sukiennice i nie mniej słynny pomnik Adama Mickiewicza. Z drugiej strony Skarbonka, a wszystko otoczone wiekowymi kamienicami.

  1. Kościół Mariacki

W jednym z rogów rynku, zaraz przy ulicy Floriańskiej, stoi chyba najsłynniejszy kościół w Polce a na pewno w Krakowie, czyli Kościół Mariacki. W swoich wnętrzu kryje przepiękny ołtarz Wita Stwosza, a z wieży, z której co godzinę grany jest hejnał, rozciąga się spektakularny widok na panoramę Krakowa. 

  1. Wzgórze Wawelskie

Wędrując starymi uliczkami w kierunki Wisły szybko się dojdzie pod majestatyczne wzgórze, na którego szczycie dumnie stoi wspaniały Zamek Wawelski. Zamek przez wiele lat był siedzibą królów, dopóki stolica nie została przeniesiona do Warszawy. Obecnie całe jego wspaniałe wnętrze jest dostępne do zwiedzania, i naprawdę warto na to poświęcić trochę czasu. Podobnie jak na drugi niezwykle ważny w naszej historii kościół, czyli Katedrę Wawelską. To właśnie w niej spoczywają najwięksi Polacy w historii. Zwiedzając Wzgórze Wawelskie nie można zapomnieć o znanym na całym świecie symbolu Krakowa, czyli Smoku. To właśnie w jaskini znajduje się jego jama, a sam Smok od czasu do czasu zionie ogniem tuż nad Wisłą.

  1. Kazimierz

Ta niezwykła dzielnica Krakowa, pełna zarówno żydowskich zabytków, jak również licznych restauracji, kawiarni i pubów. Kazimierz jeszcze niedawno był trochę zapomniany, dziś przeżywa swój renesans. Miejsce to posiada niesamowity klimat, który przyciąga ogromną ilość turystów. A zjedzenie zapiekanki tamtejszej zapiekanki to obowiązkowy punkt na kulinarnej mapie Krakowa.

Kopalnia soli w Wieliczce

Już poza Krakowem, ale na tyle blisko, że zalicza się do jego atrakcji. Niesamowite podziemne trasy turystyczne w dawnej kopalni to coś, czego się nie da opisać, po prostu trzeba tam być i samemu na własne oczy zobaczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie

Jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze?

W dzisiejszych czasach wiele danych przechowujemy w chmurze. Często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie niosą za sobą...

Więcej podobnych