piątek, 21 czerwca, 2024
No menu items!

Jak wybrać firmę do przeprowadzki

Musisz przeczytać

Decydując się na przeprowadzkę, czy to swojego mieszkania, czy też biura albo firmy, trzeba dobrze się zastanowić, jak to wszystko dobrze zorganizować. Można oczywiście przewozić poszczególne elementy wyposażenia własnym samochodem, ale wiążą się z tym dwie niedogodności. Po pierwsze raczej nie przewiezie się w ten sposób dużych elementów, takich jak meble czy biurka, więc tak czy inaczej będzie potrzeba zamówienia dodatkowego transportu. A druga sprawa to czas i koszty. Kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt kursów to duża ilość wypalonego paliwa i duża ilość przeznaczonego na to czasu, dlatego pytanie, czy nie warto od razu pomyśleć o wynajęciu firmy do przeprowadzki. Tylko jak ją znaleźć i na co zwracać uwagę, żeby wszystko poszło w bezproblemowy sposób?

Gdzie szukać firmy do przeprowadzki

Znalezienie dobrej firmy do przeprowadzki teoretycznie nie powinno być trudnym zadaniem. W końcu internet jest pełen ogłoszeń i ofert, nic tylko wybierać do woli. Jednak w praktyce wcale takie łatwe to nie jest. W sieci można umieścić każdą informację, dotyczy to zarówno tego, co będzie pisało na stronie internetowej, jak również w różnego rodzaju komentarzach i opiniach. Dlatego owszem, internet jest jednym z najlepszych miejsc do szukania firmy do przeprowadzki, ale nie można bezkrytycznie ufać temu, co się przeczyta. Dlatego dobrym pomysłem jest wstępne wytypowanie kilku firm, a następnie ich szczegółowa weryfikacja. Skuteczną metodą będzie też poszukanie informacji u znajomych, którzy taką przeprowadzkę niedawno przechodzili, oni mogą z pierwszej ręki przekazać opinie o firmie, która im to wykonywała.

Na co zwracać uwagę przy wyborze

Wybór odpowiedniej firmy do przeprowadzki uzależniony jest od kilku czynników. Duże znaczenie ma między innymi to, co dokładnie będzie do przewiezienia. Zupełnie inaczej trzeba bowiem podejść przy niewielkim mieszkaniu, a inaczej gdy trzeba będzie obsłużyć biuro na kilkadziesiąt osób czy halę produkcyjną. Niemniej jest kilka aspektów, które koniecznie należy zweryfikować przed podpisaniem umowy.

  1. Doświadczenie

Jedna z ważniejszych rzeczy przy wyborze. O ile z typowymi meblami czy paczkami każdy powinien sobie poradzić, o tyle w przypadku nietypowych przedmiotów trzeba się dokładnie dowiedzieć, jakie pracownicy mają doświadczenie w zabezpieczaniu i przewozie. Jako doskonały przykład można tu podać pianina czy fortepiany – zniesienie i wniesienie tych instrumentów, a także zadbanie o to, żeby dotarły w całości wymaga dużej praktyki i umiejętności, i to koniecznie jest do zweryfikowania. Problemy mogą też sprawić nietypowe, ciężkie meble czy jakieś urządzenia i maszyny, zdecydowanie lepiej jest więc zatrudnić kogoś, kto się zna na ich przewozie.

  1. Ubezpieczenie

Nawet przy największych staraniach może się zdarzyć jakieś nieszczęśliwe zdarzenie i coś ulegnie uszkodzeniu. Żeby uniknąć długich i kosztowych sporów o odszkodowanie firma transportowa powinna mieć wykupione ubezpieczenie na wypadek takich sytuacji. Jednak z uwagi na dodatkowe koszty nie wszyscy właściciele posiadają polisy, dlatego to jest kolejny punkt do sprawdzenia. Można oczywiście zaryzykować i liczyć na to, że wszystko przebiegnie bez problemów. I faktycznie, w większości przypadków tak przebiega, ale co których klient będzie miał pecha i coś się potłucze czy uszkodzi w transporcie, i wtedy pojawia się duży problem z odzyskaniem rekompensaty.

  1. Umowa

Kolejnym zabezpieczeniem na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń jest umowa. Firmy, które nie chcą takiej podpisać, należy omijać szerokim łukiem, najlepiej mieć wszystkie ustalenia spisane na papierze. Zarówno dotyczące terminu i prac związanych z przeprowadzką, jak również kwestii finansowych. Umowa tak naprawdę stanowi zabezpieczenie dla obu stron, i jest podstawowym dowodem, gdyby z jakiegoś powodu współpraca miała się zakończyć na sali sądowej.

  1. Zaangażowani pracownicy

Już po pierwszej rozmowie można sporo się dowiedzieć o tym, jak dana firma podchodzi do klientów. Kultura osobista, życzliwość, cierpliwość i zaangażowanie to walory, które sugerują satysfakcjonującą współpracę. W czasie ustaleń można trochę pomarudzić i sprawdzić, jaka będzie reakcja. W trakcie zlecenia może się bowiem okazać, że pojawią się jakieś niestandardowe potrzeby, i wtedy warto mieć pewność, że zostaną one odpowiednio załatwione.

  1. Opinie klientów

O tym, że nie można w stu procentach ufać temu, co się znajdzie w internecie, już było wspominane. Niemniej to właśnie sieć jest miejscem, w którym należy poszukać informacji i opinii na temat znalezionej firmy. Przy odrobinie doświadczenia można będzie łatwo poznać, które z nich były rzeczywiście pisane przez zadowolonych ( lub mniej zadowolonych klientów ), a które zostały opublikowane z inicjatywy właściciela.

  1. Flota pojazdów

Na koniec warto też zweryfikować, jakimi pojazdami dysponuje firma do przeprowadzek. Przede wszystkim pod kątem ich stanu technicznego, ale też i tego, czy będą one wystarczające do przewiezienia wszystkiego, co będzie potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie

Jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze?

W dzisiejszych czasach wiele danych przechowujemy w chmurze. Często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie niosą za sobą...

Więcej podobnych