środa, 24 kwietnia, 2024
No menu items!

Wakacyjny poradnik – co zabrać na wakacje z dzieckiem

Musisz przeczytać

Wyjazd z małym dzieckiem na urlop to nie lada wyzwanie. Wielu świeżo upieczonych rodziców z tego zwyczajnie rezygnuje, bo przytłacza ich wizja pakowania i ciągłego pilnowania malucha. Ale są i rodzice, którzy sobie bardzo chwalą tego typu wakacje, i nie mogą się oni doczekać kolejnego roku. Oni traktują to jako niezwykłą przygodę, i faktycznie, przy odpowiednim podejściu tak to będzie wyglądać. Kluczem do takiego wyjazdu jest odpowiednie go zaplanowanie, a także zabranie ze sobą wszystkiego, czego się może potrzebować. Co zatem należy zapakować, żeby przygoda życia nie okazała się koszmarem?

Lista niezbędnych przedmiotów

Zapakować się w taki sposób, żeby wszystko zmieściło się do bagażu, a jednocześnie nic nie zostało pominięte, to trudna sztuka. Szczególnie należy pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą rzeczy, które ciężko będzie kupić w miejscu wypoczynku. Lub w ogóle się nie da tego zrobić, jeśli na przykład ukochany kocyk zostanie w domu? Dlatego też cały proces pakowania należy rozpocząć od sporządzenia dokładne listy przedmiotów. Warto na to dać sobie trochę czasu, bo lista zapewne będzie ewoluować i się zmieniać, zanim osiągnie ostateczny kształt. Ostateczną weryfikację należy zrobić blisko przed wyjazdem, sprawdzając przy tym, czy na pewno wszystko się zmieści. Pakowanie bez listy to proszenie się o to, że coś ważnego zostanie zapomniane, a ekwipunku zapewne będzie sporo.

Co zabrać na wakacje z maluchem

To, co dokładnie powinno być zabrane, będzie w sporym stopniu uzależnione od wieku malucha niemniej wiele rzeczy zawsze trzeba ze sobą mieć. Poniżej przedstawiamy przykładowy spis wyposażenia, które pasuje mieć ze sobą w czasie urlopu z dzieckiem.

  1. Dokumenty

Dokumenty dziecka to jeden z podstawowych elementów listy. Wyjeżdżając za granicę trzeba pamiętać o paszporcie czy dowodzie osobistym, w kraju ich posiadanie nie jest wymagane. Ale jeśli dziecko chodzi już do szkoły, to na pewno przyda się legitymacja, upoważniająca do zniżek. Ale niewielu rodziców pamięta o zapakowaniu książeczki zdrowia, a to właśnie ona w przypadku jakiejś choroby na wakacjach bardzo się przydaje, żeby lekarz miał dostateczną wiedzę na temat szczepień i ogólnego stanu zdrowia.

  1. Zestaw ubranek

To że na wakacje trzeba zabrać zestaw ubrań to sprawa oczywista. Ale te ubrania należy skompletować rozsądnie, szczególnie jeśli nie będzie się pewnym co do pogody. Wycieczka w ciepłe kraje to lekkie koszulki i spodenki, stroje kąpielowe i obowiązkowo czapeczka. Ale już wyjazd nad polskie morze, z ryzykiem dwóch deszczowych tygodni, to potrzeba zabrania ze sobą cieplejszej kurtki, czapki czy kaloszy.

  1. Artykuły higieniczne

Artykuły higieniczne można oczywiście kupić na miejscu, ale zdecydowanie lepiej je zabrać ze sobą. Przede wszystkim dlatego, że nie wiadomo co na miejscu będzie dostępne, a przypadkowe produkty mogą spowodować jakieś problemy alergiczne. Poza tym nie ma potrzeby kupowania kolejnej szczoteczki, jeśli domowa została niedawno wymieniona. Na pewno na wyjazd trzeba się zaopatrzyć w wilgotne chusteczki, które świetnie się sprawdzają w wielu sytuacjach.

  1. Zabawki

Wyjazd na wakacje bez ukochanego misia? To zwiastun tragedii, dlatego nie można o nim zapomnieć. Przytulanka, kilka gier, kolorowanki i kredki nie zajmą dużo miejsca, a w razie niepogody pozwolą przyjemnie spędzić czas. Do tego oczywiście coś na sportowo, czyli rakietki do badmintona czy piłka. W ustalaniu listy zabawek może, a wręcz powinno pomóc dziecko, oczywiście z zachowaniem rozsądku co do ich ilości. Ale będzie miało ono wtedy poczucie, że jest też ważne przy tym wyjeździe.

  1. Jedzenie

Czy na wakacje należy brać ze sobą jedzenie? W wielu wypadkach tak, szczególnie jeśli maluch jest uczulony na niektóre produkty i ich nie toleruje. Ale też przydadzą się różnego rodzaju smakołyki, które umilą codzienną wakacyjną dietę. Oczywiście im dziecko będzie starsze tym potrzeba zabierania jedzenia będzie mniejsza. O ile dla niemowlaka trzeba zapakować mleko w proszku, kaszki i słoiczki, o tym nastolatek będzie mógł jeść praktycznie wszystko, co dostanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie

Jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze?

W dzisiejszych czasach wiele danych przechowujemy w chmurze. Często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie niosą za sobą...

Więcej podobnych